MATTERPORT 360 SANAL TUR (DİJİTAL İKİZ)

Dijital İkiz Nedir? 

Dijital ikiz, gerçek dünyadaki bir yerin veya nesnenin dijital bir kopyasıdır.

Yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojileri, fiziksel karşılığı ile değişiklikleri yansıtmak için hızla güncellenebilen, boyutsal olarak doğru 3B dijital modeller olan dijital ikizlerin oluşturulmasını sağlar. Dijital ikizler, potansiyel çözümlerin görselleştirilmesi için fiziksel alanın doğru ve hassas bir simülasyonu olarak kullanılmaktadır.

Matterport'un dijital ikizleri oluşturmakta kullandığı Cortex yapay zekası, Lidar kameralar, 360 kameralar ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere çok çeşitli cihazlarından çok daha güçlü 3D uzamsal veriler oluşturan bir derin öğrenme sinir ağıdır. Cortex yapay zekası ile sektörünüz ne olursa olsun sizleri doğru ve yüksek kaliteli 3D veriler ile piyasadaki en güçlü platform haline getirmeyi amaçlıyoruz.

 

Dijital ikizler neden değerlidir?

Matterport dijital ikizi, gerçek bir yerin en doğru sanal 3B modelidir - ister bir oda, ister tüm bir bina veya bir dış mekan olsun.

Dijital ikizler, emlak, konaklama, turizm, inşaat ve sigorta gibi sektörlerin çalıştıkları müşteriler ve ikincil satıcılar ile basitçe bağlantı kurmalarını sağlayan etkili bir reklam yoludur. Matterport dijital ikizlerinin doğruluğu, 3D modellerimizi özellikle mimari, mühendislik ve inşaat alanlarında Bina Bilgi Modellemesi (BIM) için kullanışlı hale getiriyor.

Paydaşların tasarım planlarından projenin tamamlanmasına kadar işbirliği yapmasını sağlayan bina planları, kesin ölçümler ile belirli projelerin durumu hakkında temel bilgilerin depolanmasını sağlar. Matterport ile elde edilen dijital ikizler Autodesk 360 gibi BIM yazılımlarıyla entegre çalışmaktadır. Sigorta ve restorasyon endüstrileri, dijital ikizlerin görsel verileri alma ve saklama yeteneğinin yanı sıra talep ve sigorta poliçeleriyle ilgili notları saklama yeteneğinden yararlanır.