SİGORTA & RESTORASYON

SİGORTA & RESTORASYON

Sigorta ve Restorasyon için 3D Tarama

İster sigorta şirketi, ister hasar eksperi, istereniz restorasyon şirketi olun, Matterport ile yapılan  3 boyutlu çekimler sayesinde  doğru, şeffaf ve adil belgelendirme ve değer biçme imkanı elde edersiniz. Zamandan tasarruf edin, maliyetleri azaltın ve talepleri çok daha hızlı kapatın.

 

Yüzlerce fotoğrafa, ölçüme, tekrarlanan saha ziyaretlerine Yüzlerce fotoğrafa, ölçüme, tekrarlanan saha ziyaretlerine gerek kalmadan tek tıkla ulaşabileceğiniz gerçek mekanlar elde edin.

3 boyutlu modeller sigorta ve restorasyon şirketlerinin zamandan ve paradan tasarruf etmesi için oldukça önemli bir araçtır. 3B modellerden elde edilen kat planları  sayesinde sigortalama öncesi mülk ve valıkları tespit edebilir, mülkün değerini belirleyebilir ve doğru dokümantasyon sağlayabilirsiniz. Böylelikle  herhangi bir hasar halinde  onarım ve yeniden inşa maliyetlerini ortaya koymak için yerinde ölçüm ve çizim yapılmasına gerek kalmaz.

Matterport 3 boyutlu çekimler yapıldıktan sonra  TruePlan eklentisi ile Xactimate® yazılımına kolayca aktarılabilen hem kat planı hem de 3B görünümlerde (.SKX uzantılı) dosyaları oluşturur. Oluşturulan şematik kat planları ile; 

  • Manipule edilemeyen taramalarla mahkemeler tarafından kabul edilebilir belgeler oluşturun.
  • 3B izlenecek yollar ile  adli jüriyi olay yerine getirin.
  • İşleri uzaktan ayarlayın ve sahalara seyahat süresini azaltın maaliyeti ortadan kaldırın.
  • Mimari restorasyon projelerinin çizim süresini %70'e kadar azaltın.
  • Yüz bulanıklaştırma ve sansürleme ile gizliliği ve orijinalliği garanti edin.

NELER YAPTIK?